سیمپسون ها

سریال سیمپسون ها – انیمیشنی جذاب با پیش بینی های جنجالی

سریال سیمپسون ها (The Simpsons) یک مجموعه انیمیشنی می باشد که از سال ۱۹۸۹ از شبکه تلویزیونی فاکس برای علاقه مندان پخش می شود. این انیمیشن با اینکه رده سنی آن مناسب کودکان نیز می باشد، اما اغلب طرفداران پر و پا قرص آن را بزرگسالان تشکیل می دهند. ماجراهای این انیمیشن در شهری ساختگی به نام اسپرینگ فیلد رخ می دهد که در آن فرهنگ و زندگی آمریکایی، ارتباطات رادیویی و تلویزیونی و روابط و رفتارهای انسانی به تصویر کشیده می شود.

این مجموعه به خصوص در چند سال گذشته به دلیل پیش بینی هایی که در آن انجام شده است بسیار سر و صدا به راه انداخته است و کاربران بسیار زیادی به تماشای آن رو آورده اند. پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را اصلا از دست ندهید زیرا پس از معرفی این انیمیشن سریالی، می خواهیم کمی هم درباره ی پیش بینی های چند سال اخیر این انیمیشن صحبت کنیم که تقریبا در تمام اینترنت پخش شدند و باعث شدند تا افراد زیادی سیمپسون ها را به دلیل این پیش بینی ها بشناسند.

سیمپسون ها را همچنین می توان یک مجموعه کمدی سیت کام به شمار آورد. مجموعه های کمدی در این سبک در چند سال گذشته طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده اند و تماشای آن ها برای بسیاری از افراد به یک روتین هر روزه تبدیل شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این مجموعه زیبا و پر سر و صدا آشنا کنیم.

اگر هنوز این سریال را تماشا نکرده اید اصلا نگران خواندن ادامه مطلب نباشید، ما در هیچ قسمت از مقالات خود داستان سریال ها را اسپویل نکرده ایم و می توانید با خیال راحت به مطالعه ادامه مطلب بپردازید.

سریال سیمپسون ها (The Simpsons)
تابلو سریال سیمپسون ها The Simpsons – طرح ۲

نگاهی کوتاه به مشخصات سریال سیمپسون ها

مشاهده پروفایل اصلی سریال: IMDb

ژانر

این مجموعه در ژانر انیمیشن و کمدی قرار می گیرد. در دسته بندی های فیلم و سریال، «انیمیشن» یک ژانر به شمار می رود.

سال تولید

سیمپسون ها یکی از باسابقه ترین و قدیمی ترین مجموعه هایی است که هنوز در حال پخش است و طرفداران آن نه تنها افت نکرده بلکه سال به سال به تعداد آن نیز افزوده می شود. این انیمیشن سریالی از سال ۱۹۸۹ تاکنون از شبکه تلویزیونی فاکس در حال پخش است و تا فصل سی و چهارم نیز تمدید شده است.

رده سنی

مجموعه سیمپسون ها رده سنی TV-PG را دریافت کرده است. در این رده سنی به محدوده خاصی اشاره نشده است و صرفا گفته شده در برخی از این مجموعه ها ممکن است مواردی وجود داشته باشد که با توجه به صلاحدید والدین برای کودکان مناسب نباشد. در صورتی که فرزند شما کمتر از ۱۰ سال دارد بهتر است پیش از پخش مجموعه های دارای این رده سنی برای آن ها، بخش راهنمای والدین سریال را مطالعه نمایید. این مجموعه در بخش های خشونت و مصرف الکل و دخانیات نمره متوسط یا نارنجی و در سایر بخش ها نمره ملایم یا زرد را دریافت کرده است.

تعداد قسمت های هر فصل

این سریال تاکنون در قالب ۳۱ فصل و ۶۸۳ قسمت برای کاربران پخش شده است. در ادامه می توانید تعداد قسمت های منتشر شده برای هر فصل را مشاهده نمایید.

فصل اول: ۱۳ قسمت

فصل های دوم، چهارم، پنجم، یازدهم، سیزدهم، چهاردهم، پانزدهم، هفدهم، هجدهم، بیست و دوم تا بیست و هفتم، سی و یکم و سی و دوم: ۲۲ قسمت

فصل سوم: ۲۴ قسمت

فصل های ششم، هفتم، هشتم و نهم: ۲۵ قسمت

فصل های دهم، بیست و یکم و سی ام: ۲۳ قسمت

فصل های دوازدهم، شانزدهم، بیستم، بیست و هشتم و بیست و نهم: ۲۱ قسمت

فصل نوزدهم: ۲۰ قسمت

زمان تقریبی هر قسمت

هر قسمت از این مجموعه به طور متوسط ۲۲ دقیقه می باشد.

سریال سیمپسون ها (The Simpsons)
تابلو سریال سیمپسون ها The Simpsons – طرح ۳

امتیاز کاربران

کاربران و منتقدین از این مجموعه استقبال کرده اند و امتیازات و نقدهای مثبتی برای آن به ثبت رسانده اند. سیمپسون ها موفق شده است تا از بیشتر از ۳۵۵ هزار کاربر امتیاز بسیار خوب ۸.۷ را به دست آورد. این امتیاز باعث شده است تا این مجموعه در لیست ۲۵۰ سریال برتر از دید کاربران سایت معتبر IMDb در رتبه ۱۰۰ قرار بگیرد.

جوایز

همان طور که انتظار می رود، این مجموعه با توجه به قدمتی که دارد در بخش جوایز آمار و جایزه های بسیار خوبی را برای خود جمع آوری کرده است. سیمپسون ها تاکنون موفق به دریافت ۱۷۷ جایزه شده است و همچنین در ۳۲۳ بخش نیز نامزد دریافت جایزه بوده است. می توان گفت بزرگترین ناکامی این مجموعه در به دست آوردن جایزه گلدن گلوب بوده است که با وجود یک بار نامزدی در آن، موفق به دریافت جایزه نشده است.

کشور سازنده

این مجموعه در ایلات متحده آمریکا ساخته شده است و زبان آن انگلیسی می باشد. در این مجموعه همچنین به طور محدود از ۱۹ زبان دیگر نیز استفاده شده است.

خلاصه داستان سریال سیمپسون ها

ماجرای این انیمیشن از جایی آغاز می شود که «هومر» که نقش پدر خانواده را دارد به طور تصادفی منبع آب شهر را آلوده می کند و در نتیجه آن، چشمه شهر توسط پلیس پلمپ می شود و خانواده او مجبور می شوند به عنوان پناهنده فرار کنند.

پیش بینی های سریال سیمپسون ها

در این بخش چند مورد از بهترین پیش بینی های این مجموعه را به شما خواهیم گفت.

ماشین پرنده

در یکی از قسمت های این مجموعه که در سال ۱۹۹۲ پخش شد، نگاهی انداخته می شود به ۴۰ سال بعد و سال ۲۰۳۲. در این سال نشان داده می شود در هنگامی که هومر و بارت در حال ورود به سینما هستند، خودروی هوورکار از کنار آن ها رد می شود. این پیش بینی تقریبا به واقعیت پیوسته است زیرا در سال ۲۰۱۷ اولین نمونه از ماشین های پرنده به نمایش درآمد.

سال ۲۰۱۴

این قسمت از سیمپسون ها در سال ۱۹۹۵ پخش شد و به سال ۲۰۱۴ اختصاص داشت. در این مجموعه اشاره های فراوانی به گوشی های تصویری و هوشمند، ساعت های هوشمند، آنتن های ماهواره ای و همچنین ادامه فعالیت گروه رولینگ استونز می شود که در کمال تعجب تمامی آن ها به واقعیت پیوسته است.

انتخابات آمریکا و ریاست جمهوری ترامپ

در قسمت دیگری از این مجموعه که در سال ۲۰۰۰ پخش شد به انتخاب شدن ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا اشاره شده است.

سریال سیمپسون ها و ویروس کرونا

این پیش بینی و تصاویر این بخش از سیمپسون ها در چند ماه اخیر به شدت در میان کاربران پخش شده است و بسیاری معتقد هستند که سیمپسون ها کرونا را نیز پیش بینی کرده است. در این قسمت می بینیم که فردی در حال بسته بندی کردن یک جعبه است که نوشته های روی آن مربوط به کشورهای آسیای شرقی و حوالی ژاپن می باشد و در هنگام بسته بندی درون بسته عطسه می کند. از دهان این فرد ویروسی خارج شده و درون بسته قرار می گیرد و در ادامه پس از پخش شدن بسته، این ویروس در سراسر جامعه پخش شده و همه به آن دچار می شوند.

سریال سیمپسون ها (The Simpsons)
تابلو سریال سیمپسون ها The Simpsons – طرح ۷

دیالوگ های ماندگار سریال سیمپسون ها

 • مو: ینی میخوای بگی ما مثل موش تو تله افتادیم؟
  راس کارگیل: نه موشا اینقد راحت تو تله نمیافتن. شما یه جورایی مثل هویج تو تله افتادین.

 • چون اهمیتی نمیدم، معنیش این نیست که نمیفهمم.

 • خدایا پولِ هر چیزی که خوردیم رو دادیم، پس بخاطرِ هیچی ممنون.

 • تنها چیزی که از بازنده بودن بدتره اینه که بخوای تعریف کنی چطور یه بازنده شدی.

 • بعضی اوقات تنها راهی که میتونی احساس خوبی در مورد خودت داشته باشی اینه که کاری کنی بقیه بد به نظر برسند و خسته شدم از اینکه همیشه باعث احساس خوب بقیه در مورد خودشون شدم.

 • بعضی وقت‌ها بهترین راه رعایتِ قانون، قانون شکنیه.

 • تو منو یاد شعری میندازی که فراموشش کردم و یه موسیقی که شاید هرگز نواخته نشده و جایی که نمیدونم اونجا بودم یا نه.

 • هومر: خواهش میکنم منو نخور، من زن و بچه دارم. اونارو بخور.

 • پسرم یه نصیحت بهت میکنم؛ اگه تو همون دفعه‌ی اول موفق نشدی، تسلیم شو.

نظر ویش مود درباره سریال سیمپسون ها

سریال سیمپسون ها اکنون به عنوان بلندترین مجموعه کمدی سیت کام آمریکا شناخته می شود و برای تماشای آن از اولین قسمت نیاز به وقت و زمان بسیاری دارید. این مجموعه جذابیت های بسیاری دارد و قطعا از تماشای آن لذت زیادی خواهید برد. از اصلی ترین رقبای این مجموعه می توان به «ریک و مورتی» و «فمیلی گای – مرد خانواده» اشاره کرد. پیشنهاد می کنیم اگر زمان کافی دارید و می خواهید یک انیمیشن سریالی کمدی را شروع کنید حتما سیمپسون ها را در لیست خود قرار دهید و آن را شروع کنید.

برای طرفداران این سریال نیز خبر خوبی داریم. در فروشگاه اینترنتی ما محصولاتی از این مجموعه آماده شده اند که می توانید با کلیک بر روی «سیمپسون ها» وارد فروشگاه شده و محصولات را مشاهده و تهیه نمایید.

افکار خود را به اشتراک گذارید

اطلاعیه پرداخت